Santiment, Bu 5 Altcoin İçin Sıçrama İhtimalinden Bahsetti!

Piyasa değerine göre temsilcisi ve en büyük varlığı olan Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para piyasasının büyük kısmı bu hafta kırmızıda işlem görüyor. Bununla birlikte, sektörün bir bütün olarak yakında durumu daha iyiye çevirmesi mümkün. Analistlere göre, piyasa yeni zirvelere doğru devam etmek için hazırlanıyor. Bu arada, analitik platformu Santiment Bitcoin’in yanında 5 altcoin için sıçrama ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor. Popüler analist Michaël van de Poppe, BTC ve ETH için pozitif bir hissiyata sahip.

Bu hafta ayı hissiyatı, kripto söylemini ele geçirdi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni haftaya kırmızı bölgede başladı. Haftanın ikinci günü piyasanın önemli katalizörlerinden olan Solana bir ağ kesintisi yaşadı. Bu da piyasayı olumsuz etkiledi. Bu olumsuz hissiyata analitik platformu Santiment de dikkatleri çekti. Santiment, konuya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

Ekim ayında boğa döngüsü başladığından bu yana kripto piyasa değerlerinin değişkenlik göstermesi ve yatırımcıların alışkın olduğu olağan büyümeden yoksun olması nedeniyle, bu hafta kripto söylemini ele geçiren kayda değer bir ayı duygusu var.

Santiment, BTC ve 5 altcoin için bir sıçrama ihtimalinden bahsetti

Analitik platformu, Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, XRP, Cardano ve Solana’nın, geçmiş ortalamalarına göre daha olumsuz bir kitle duyarlılığına sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, bu durumun, 6 aydan uzun bir süredir ilk kez meydana geldiğine vurgu yaptı. Buradan hareketle Santiment, değerlendirmesine şu yönde devam etti:

XRPLedger, Cardano ve Solana, tarihsel ortalamalarına kıyasla daha olumsuz bir kitle duyarlılığı aralığında yer alıyor. Bu durum 6 aydan uzun bir süredir ilk kez gerçekleşiyor. Yatırımcıların endişe duyması ve birden fazla büyük varlıkta FUD göstermesi, piyasa değerlerinin yaklaşan bir sıçrama görme olasılığının daha yüksek olduğuna dair bir işarettir. Piyasalar tarihsel olarak kalabalığın en az beklediği yöne doğru hareket eder. Bu da yükselişin birçok short yatırımcısını hazırlıksız yakalamasına neden olur.

Analist: Bitcoin ve kriptoda ‘büyük bir boğa koşusuna’ hazır olun!

Özellikle, popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, önümüzdeki iki yılın Bitcoin ve altcoin piyasası için son derece yükseliş olacağını tahmin ediyor. Analist, Ethereum’un “özellikle yükseltmeler başarılı olacaksa, daha iyi performans göstermeye başlayacağı” bir konsolidasyon döneminden geçmesini bekliyor. Ayrıca analist, BTC’nin halving öncesi dönemde 48.000 dolar aralığında olacağını öngörüyor.

Bitcoin fiyat hareket analizi. Kaynak: Michaël van de Poppe

Analist, Ethereum fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde son test-net’te yayına girmek üzere olan ve uzun zamandır beklenen Dencun yükseltmesinin olumlu etkisini yaşayacağını söylüyor. ETH dışındaki altcoin projeleri açısından Van de Poppe, piyasa değerinin “değişmediğini” belirtiyor. Destek için 600 milyar dolarlık önemli bir alanı çevirdiğini ifade ediyor. Ayrıca, 530 günlük bir aralığın sona erdiğini ve piyasaların bir trend içinde olduğunu kaydediyor. Bu bağlamda analist, 1 trilyon dolara doğru devam etmesini beklediğini ekliyor.

Toplam altcoin piyasa değeri analizi. Kaynak: Michaël van de Poppe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x