Katlanabilir iPhone Modelinin Geliştirme Süreci Durdurulmuş Olabilir

Çin’den gelen yeni bir söylentiye göre Apple, tedarikçi ekranlarının şirketin test standartlarını geçememesi üzerine katlanabilir iPhone geliştirme çalışmalarını askıya aldı. Sızıntılarıyla bilinen blog yazarı Fixed Focus Digital’e göre Apple, 2016’dan beri katlanabilir cihazlara yönelik araştırma ve geliştirme sürecinin bir parçası olarak rakip katlanabilir telefonları test ediyor.

Test edildiği söylenen katlanabilir cihazlardan en az birinde Samsung tarafından üretilen bir ekran kullanılıyor. Samsung, Apple cihazlarında kullanılan ekran panellerinin önemli bir tedarikçisi ve geçmişte Apple’a katlanabilir ekran örnekleri sağladığı biliniyor. Ancak bugün yapılan söylentiye göre Samsung’un en son katlanır panellerinin Apple’ın testlerinde birkaç gün sonra bozulduğunu ve bunun da Apple’ın tüm projeyi öngörülebilir bir gelecek için ya da en azından yüksek standartlarını karşılayabilecek bir ekran geliştirilinceye kadar rafa kaldırmasına neden olduğunu iddia ediyor.

Bunlara ek olarak bu ayın başlarında Koreli yayın kuruluşu The Elec, Apple’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde 8.3 inç iPad mini‘nin yerini alabilecek 7 ila 8 inçlik bir cihaz şeklinde ilk katlanabilir cihazını piyasaya sürmeyi düşündüğünü iddia etmişti. Son olarak tüm bu bilgilerin sızıntılardan ve söylentilerden oluştuğunu ekleyelim. Peki siz katlanabilir iPhone modelinin yakın gelecekte tanıtılacağını düşünüyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x