Başarsoft Teknoloji Günü’nde CBS’nin geleceği konuşuldu

Başarsoft, navigasyon ve coğrafi iş zekası yazılım ürün ve çözümleri ile hizmet sunuyor. Başarsoft, köyler dahil 982 bin kilometre yol ağında, 17.1 milyon kapıdan, 4 milyondan fazla işletme ve kurumun koordinatları dahil yaklaşık 500 başlıkta, Türkiye’nin en güçlü ve güncel veri tabanına sahip. Google’ın Türkiye’deki resmi harita sağlayıcısı olan Başarsoft, her yıl yaptığı Başarsoft Teknoloji Günü’nü bu yıl Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirdi.

KAZALARDA YÜZDE 50 AZALMA

Etkinliğin açılış konuşmalarının ilkini gerçekleştiren Başarsoft Yönetim Kurulu Başkanı Alim Küçükpehlivan, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yönelik gerçekleştirdikleri yazılım hakkında bilgiler verdi. Kalp krizi geçiren birisi için dakikaların çok önemli olduğuna dikkat çeken Küçükpehlivan, geliştirdikleri yazılım ile 112 Çağrı Merkezi’ne gelen aramanın konum bilgisinin anında ambulansa ulaştırıldığı ve bu sayede ambulansın olay yerine ulaşmasında net bir dakikalık zaman kazandırdıklarını belirtti. Birçok ambulans kazasının da yaşandığını belirten Küçükpehlivan, geliştirdikleri bu altyapı sayesinde ambulansların dahil olduğu kaza oranlarının da yüzde 50 oranında azaldığını vurguladı.

“TEKNOLOJİK GELİŞMELERLE ÇÖZÜM ARANIYOR”

PTT İLE ANLAŞMA

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinin konum datalarını da yüzde 100 oranında tamamlayan Başarsoft, yakın zamanda yapılan anlaşmlarla ile PTT’nin kargo dağıtımında lojistik hizmeti sunacak. Ayrıca, Başarsoft ürün ve çözümleri, haritalama alanında küresel pazar lideri konumundaki Esri Türkiye’nin iş ortakları arasında katıldı. Yapılan anlaşma ile başta Türkiye olmak üzere, özellikle Esri ürünü kullanan altyapı dağıtım firmaları, Başarsoft tarafından desteklenecek. ANKARA/Cumhuriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x