Babacan: Kılıçdaroğlu-ilçe başkanları görüşmesinden haberim yoktu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Meclis’te yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun DEVA Partisi ilçe başkanlarıyla yaptığı görüşmeden haberi olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun DEVA Partisi ilçe başkanlarıyla gizli olduğu iddia edilen buluşma gerçekleştirmesi tartışma yarattı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek konuya ilişkin değerlendirme yaptı.

ÖNCE ‘DOĞRU DEĞİLDİR’ DEDİK

Konunun kendileri için üzücü olduğunu belirten Babacan, buluşmadan kendisinin haberdar olmadığı yönündeki haberlere ilişkin “İlçe başkanlarımızın bir süredir ayrılma hazırlığı içinde olduğunu biliyorduk. Sadece ben değil genel merkezde bilinen bir bilgi bu. Ama geçtiğimiz cumartesi günü Kılıçdaroğlu ve ilçe başkanlarımızın bir araya geleceğiyle ilgili bir bilgi bizde yok. Bunu salı günü öğleden sonra 3 civarında bu konu benim önüme geldi. Önce ‘Doğru değildir herhalde’ dedik” diye konuştu.

AÇIKLAMA DUYMAK HAKKIMIZ

Konuya ilişkin konuşması gereken tarafın CHP olduğunu kaydeden Babacan, Kılıçdaroğlu’nun DEVA Sözcüsü İdris Şahin’i arayarak bilgi verdiğini söyledi. Babacan, “Dün akşam saatlerinde Sayın Kılıçdaroğlu, sözcümüzü aramış ve kendisine bir izahta bulunmuş. Bana da selamlarını iletmiş, en kısa zamanda görüşme niyetini ifade etmiş. Burada önemli olan iki kişi arasındaki bu görüşme değil, kamuoyuna net bir açıklama vermektir. Beklediğimiz budur. Siyasi nezaket gereği de kamuoyuna açık net bir açıklama duymak hakkımız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x