Laminatınız nemden şişmiş olabilir… İyi haber : Kabarmış , şişmiş laminatlardan kurtulma yöntemi var

Laminat parke çok güzel görünür ancak bazen bakımı zordur, özellikle de daha düşük kalitedeyse. Sık sık yıkarsanız ve çok fazla su kullanırsanız bu durum zamanla parkenizin kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir.

Herkes evine su dökebilir veya zemin yüzeyinin şişmesine neden olan bir boru patlayabilir. Bu genellikle laminat zeminlerde olur çünkü fazla su onlar için zararlı olabilir. Laminat parke üzerinde uzun süre su kalması durumunda onarılması zor hasarlar meydana gelebilir.

Evinizde laminat zemin varsa, temizliği minimum miktarda su kullanan bir buharlı temizleyiciye sahip olmanız iyi olacaktır. Bu sayede panellerin birleşim yerlerinde kabarcık oluşumunu en aza indirmiş olursunuz. İyi haber şu ki, bu gerçekleşse bile bu tümsekleri gidermenin yolları var:

Örneğin, hasarı sıcak ütüyle onarmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle zemini iyice yıkayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Laminat parkeyi çok yüksek sıcaklıklardan iyi bir şekilde yalıtacak pamuklu bir havlu alın. Kullanacağınız havlunun sıcaktan eriyebileceği için suni kumaş içermediğinden emin olun. Ütüyü pamuklu giysiler için uygun sıcaklığa ısıtın, su eklemeyin veya buhar kullanmayın. Bezi laminatın üzerine yerleştirin ve ütüyü zeminde yavaşça kaydırın. Birkaç dakika sonra yerdeki tümsekler düzelmiş olmalı.

Bu numara istenen etkiyi vermezse deforme olmuş tahtaları değiştirmeyi düşünmeniz gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x