Dilan ve Engin Polat Soruşturması Bakanlığı Harekete Geçirdi: “Sosyal Medya Fenomenleri İncelenecek”

Son zamanlarda popüler sosyal medya fenomeni Dilan Polat’ın ‘kara para aklama’ iddialarıyla gündeme gelmesinin ardından, diğer sosyal medya fenomenlerinin de denetim altına alınacağı bildirildi. Odatv’de yer alan habere göre, yaklaşık 600 sosyal medya fenomeni hakkında inceleme yapılacak. Bu kişilerin lüks yaşam tarzlarını yansıtan paylaşımlarının da detaylı bir şekilde inceleneceği belirtildi.

Kaynak: https://www.odatv4.com/guncel/dilan-e…

Bir süredir gündemimiz Dilan ve Engin Polat’ın “kara para aklama” soruşturması… Her geçen gün çiftin para akışı ve özel hayatı hakkında yeni bir haber alıyoruz.

Soruşturma öncesi milyonların güvenini kazanmış, iyilik meleği gibi görünen, Dilan Polat’ın illegal işler yapmış olması kamuoyunu harekete geçirdi.

Güvendikleri diğer sosyal medya fenomenleri hakkında da araştırma talep edenler oldu. Avukatlar ve gazeteciler konunun takipçisi oldu, halkın gözünü ihtişamla boyayan isimleri araştırmaya başladılar.

Tüm bunların gölgesinde yargının harekete geçtiği iddiaları da gündemi epey meşgul ediyordu. Bugün Odatv’nin haberi ile herkes rahatladı.

Buna göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal medya fenomenlerinin paylaşımlarını ve lüks yaşam tarzlarını denetlemeye başlıyor.

Bu kapsamda yaklaşık 600 sosyal medya fenomeninin detaylı bir şekilde inceleneceği belirtildi. Bakanlık yetkilileri, yasalara aykırı durumlarla karşılaşırlarsa, bu durumu ilgili kurum ve birimlerle paylaşacaklar.

Öte yandan, Ticaret Bakanlığı da online satılan ürünlerin daha etkin bir şekilde denetlenmesi amacıyla harekete geçti ve eTicarette Ürün Güvenliği Projesi’ni duyurdu.

Bu projenin taslağına göre, internet veya telefon gibi uzaktan iletişim araçlarıyla satışa sunulan ürünlerin, şikayet gelmesi durumunda veya kendi inisiyatifleriyle denetleneceği belirtildi.

Ayrıca, işletmelerin denetim yapan yetkili kurumlarla işbirliği yapması ve gerektiğinde denetim amacıyla gizli alışveriş yaparak ürün örneği elde etmesi de planlanıyor.

Gözler resmi kurumlardan yapılacak o açıklamada…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x