Bakan Koca, depremden korkup ikinci kattan atlayan bir vatandaşın hayatını kaybettiğini duyurdu

T24 Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çanakkale Yenice’de bu akşam meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki bir vatandaşın, korku sebebiyle ikinci kattan atladıktan sonra hayatını kaybettiğini açıkladı.

TIKLAYIN – İstanbul’da da hissedildi: Çanakkale’de 4,9 büyüklüğünde deprem

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde saat 21.38’de 4,9 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş; deprem İstanbul, Bursa, Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ’da da hissedilmişti.

Bakan Koca, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, tüm müdahalelere rağmen depremden korkarak ikinci kattan atlayan bir vatandaşın kurtarılamadığını açıkladı. Koca’nın açıklamasının tam metni şöyle:

“Bu akşam Çanakkale Yenice’de meydana gelen; Çanakkale yanı sıra Balıkesir ve İstanbul’da da hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremde, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki bir vatandaşımız, korku sebebiyle ikinci kattan atlayarak ağır yaralanmış; ambulansla kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Allah hepimizi afetlerden korusun.”

TIKLAYIN – Prof. Dr. Ahmet Ercan’dan İstanbul’da da hissedilen depremle ilgili açıklama: Bu aralık 6,8 ile 7,4 arasında bir depreme gebe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x